4 podstawowe korzyści jakie daje spółka Ltd

Prowadzenie firmy w Polsce – nawet jednoosobowej – nie należy do najłatwiejszych zadań. Jak wynika z najnowszego wydania rankingu Banku Światowego, nasz kraj zajmuje 25. miejsce na 189 państw pod kątem łatwości prowadzenia biznesu. O kilkanaście „oczek” wyprzedzają nas niepozorni sąsiedzi – tacy jak Litwa czy Estonia. Wielka Brytania zajmuje w tym zestawieniu wysoką, 10. pozycję. Trudno więc dziwić się, że tak wielu polskich przedsiębiorców zaczyna interesować się korzyściami, jakie daje brytyjska spółka Limited. Poniżej przedstawiamy więc cztery – naszym zdaniem najważniejsze – spośród nich.

1200 zł na 'ZUS’ rocznie zamiast 1200 zł miesięcznie

Wysokość składek ZUS w Polsce dla wielu firm – w szczególności mikro i małych przedsiębiorstw – jest mocno nieproporcjonalna i pochłaniają one znaczną część miesięcznych przychodów firmy. Składka z tytułu prowadzenia działalności w Polsce jest dwudziestokrotnie wyższa aniżeli składki na 'ZUS’ w przypadku jej brytyjskiego odpowiednika – działalności Self Employed. Oczywiście dla osoby mieszkającej w Polsce model zatrudnienia Self Employed nie jest optymalnym rozwiązaniem, ale nawet przy okazji prowadzenia jednoosobowej spółki Limited możesz zapłacić rocznie na 'ZUS’ w Anglii tyle co w Polsce w skali miesiąca.

Kwota wolna od podatku to 60 000 zł zamiast 3 091zł

Kwota wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych w Polsce przez ostatnie 16 lat wzrosła o raptem 800 zł. W Anglii natomiast – o blisko 6 000 zł (w przeliczeniu) i to tylko przez ostatnie 2 lata! Na dzień dzisiejszy kwota, która nie podlega opodatkowaniu wynosi 11 tys. funtów. O kolejnych zmianach na korzyść podatnika możemy poczytać na stronie rządu UK.

Przyjazne urzędy, stabilna gospodarka

Przy okazji jakichkolwiek spraw wymagających kontaktu z brytyjskim urzędem możesz być spokojny – angielscy urzędnicy traktują przedsiębiorców profesjonalnie, a jednocześnie bardzo przyjaźnie. W czasie spotkania z nimi – choćby po to, by uzyskać numer NIN – poczujesz się jak Klient najlepszego banku. Bariera językowa to również żaden problem – w Job Centre możesz poprosić o tłumacza.

Dane dotyczące tempa rozwoju brytyjskiej gospodarki również mówią same za siebie – Zjednoczone Królestwo od dekad utrzymuje się w ścisłej czołówce rankingu najbardziej zamożnych i najsprawniejszych na świecie.

Nie zarabiasz –  nie płacisz składek do 'ZUS’

Jeśli prowadzisz Działalność Gospodarczą w Polsce, to nawet jeśli w danym miesiącu suma faktur przychodowych wyniesie okrągłe zero, opłacenie składki do ZUS jest konieczne. W prowadzeniu spółki Ltd jest inaczej: jeśli danego miesiąca spółka nic nie zarobi, a dyrektor LTD nie wypłaci z kasy firmowej ani złotówki – to danego miesiąca firma nie poniesie żadnych kosztów.

Zapoznaj się także z obowiązkami dyrektora spółki Limited.

Podsumowanie korzyści jakie daje spółka Ltd

Korzyści jakie daje spółka Ltd zarejestrowana w Wielkiej Brytanii jest wiele. W tym artykule wymieniamy najbardziej wyraźne, podstawowe zalety. W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy do kontaktu i konsultacji.

Podsumowując – korzyści jakie daje spółka Ltd:

  • 1200 zł na 'ZUS’ rocznie zamiast 1200 zł miesięcznie
  • 60 000 kwoty wolnej od podatku dochodowego
  • przyjazne urzędy i środowisko biznesowe
  • nie płacisz składek dopóki nie zaczniesz zarabiać

Na stronach Bazy Wiedzy piszemy także o tym jak wygląda rejestracja spółki Ltd.

Was this article helpful?

Powiązane informacje