Biznes w domu w UK

Biznes w domu w UK

Biznes w domu w UK to coraz bardziej interesujące rozwiązanie w dobie komputeryzacji oraz globalnej pandemii. Co więcej, aby na starcie nie ponosić kosztów lokalu, rejestrujemy naszą firmę w domu, pod domowym adresem. W jaki sposób można to rozwiązać, jakie przysługują z tego tytułu ulgi? Jakie są wymagane do tego dokumenty? Na te i więcej pytań odpowiadamy w niniejszym wpisie.

Pozwolenia na biznes w domu w UK

Zakładając biznes w domu w UK być może będą Ci potrzebne pewne pozwolenia. Sprawdź, czy będziesz potrzebował:

  • po pierwsze pozwolenia od lokalnego wydziału przestrzennego w przypadku jeśli chcesz planować jakieś poważne zmiany, które wiążą się z remontem;
  • druga kwestia to pozwolenia od lokalnego councilu, jeśli chcesz się reklamować, zdobywać dużą ilość klientów albo potrzebujesz licencji na rozkręcenie Twojego biznesu;
  • wreszcie pozwolenia od właściciela mieszkania lub dostawcy kredytu hipotecznego, dzięki czemu biznes będzie mógł mieć miejsce w wynajmowanym mieszkaniu albo jeśli hipoteką jest Twój dom; 

Każde z pozwoleń jest dostosowane do potrzeb osoby i nie każde jest w każdym przypadku potrzebne. 

Biznes w domu w UK, a ubezpieczenia 

Twój biznes będzie najprawdopodobniej wymagał również ubezpieczenia. Należy tutaj pamiętać, że standardowe ubezpieczenie domu może nie wystarczyć. Być może trzeba będzie wykupić również ubezpieczenie sprzętu firmowego lub ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej gdy Twoją firmę będą odwiedzać klienci . Brytyjska strona gov.uk poleca stronę BIBA (British Insurance Brokers’ Association) jako wyszukiwarkę autoryzowanych ubezpieczycieli, wystarczy wpisać swój kod pocztowy oraz jakiego typu ubezpieczenia szukasz. 

Ulgi podatkowe 

Prowadząc własną firmę sporo wydatków, które ponosisz, możesz zaliczyć jako koszty uzyskania przychodu i tym samym obniżyć należny podatek. Można ubiegać się proporcjonalnie o zwrot podatku za np. ogrzewanie, oświetlenie, rozmowy firmowe czy Internet. Można to zrobić używając stawek ryczałtowych. Aby rozeznać się w ulgach podatkowych na wyspach warto zapewnić dla firmy księgowość w UK.

Podatek od przedsiębiorstw w UK

W niektórych przypadkach konieczne jest zapłacenie podatku od przedsiębiorstwa (business rates), za część nieruchomości, w której występuje firma. Jest to zależne od Agencji Wyceny (VOA), która może, ale nie musi, poddać opodatkowaniu część Twojego domu.

Oczywiście nie wyklucza to podatku od nieruchomości. Możliwe jest ubieganie się o ulgę dla małych firm, jeśli nieruchomość podlega opodatkowaniu w wysokości 12 000 GBP lub mniej

Na blogu Oak&Berry piszemy więcej na temat podatków w UK w 2019 i 2020 r.

Biznesu w domu w UK, a zdrowie i bezpieczeństwo

Jak w przypadku każdej innej działalności należy dbać o bezpieczeństwo nasze, jak i naszych współpracowników. Przede wszystkim należy wyznaczyć politykę BHP (health and safety)

Polityka health and safety pozwala uniknąć wypadków w pracy i jest ważnym elementem każdego miejsca pracy. Szczególnie jeśli pracujemy z domu.

Masz lub chcesz założyć spółkę LTD w Anglii?

Kliknij poniżej i sprawdź więcej informacji:

Załóż firmę w UK  Księgowość dla firm w UK

Was this article helpful?

Powiązane informacje