Czy muszę otwierać konto bankowe w Anglii dla spółki Ltd?

Czy muszę otwierać konto bankowe w Anglii dla spółki Ltd?

Co mówią przepisy angielskie o konieczności otwarcia konta w Anglii dla spółki Limited?

Konto bankowe w Anglii dla spółki Ltd nie jest obowiązkiem. Nie ma przepisu nakazującego otwieranie rachunku firmowego na terenie Wielkiej Brytanii. Z kilku powodów warto tą sprawę dobrze przemyśleć przy organizowaniu swojego biznesu w Anglii. Konto firmowe dla spółki Limited śmiało można otwierać w kraju, w którym dyrektor posiada status rezydenta.

Zobacz także: Rejestracja spółki Ltd w Anglii

W praktyce

Istnieje wiele przypadków kiedy otwarcie konta bankowego w Anglii może się okazać przydatne a wręcz niezbędne. Prowadzenie sprzedaży detalicznej w Anglii, prowadzenie sklepu internetowego czy chęć tworzenia historii kredytowej w bankach brytyjskich – to tylko niektóre z powodów dlaczego warto odpowiedzieć na pytanie: Czy potrzebne mi jest konto firmowe w Anglii?

Konto bankowe w Anglii dla spółki  Ltd – procedura otwarcia 

Otwieranie konta bankowego przez osobę niebędącą rezydentem brytyjskim nie jest procedurą najłatwiejszą. Wynika to bezpośrednio z zagrożeń atakami terrorystycznymi oraz wyłudzeniami VAT-u. Ponadto część banków w ogóle nie posiada takiego punktu w ofercie. Chęć otwarcia konta w Anglii wiąże się przeważnie z przynajmniej jedną wizytą dyrektora spółki na terenie UK.

Potrzebne dokumenty do otwarcia konta bankowego w Anglii

Niezbędne dokumenty do otwarcia konta w Anglii są oczywiście uzależnione od oferty danego banku. Oprócz konieczności przedstawiania adresu zamieszkania w UK, wcześniejszych rachunków bankowych, często wymagany jest tzw. proof of address, czyli rachunki za różne media za okres kilku miesięcy wstecz.

W którym banku jako nierezydent UK mogę otworzyć konto biznesowe?

Polityka bankowa brytyjskich banków podobnie jak w Polsce ulega dynamicznym zmianom, co niestety nie ułatwia w szybkim przejściu przez procedurę rejestracyjną. HSBC, LLOYSD BANK, Barclays International – jeżeli już Twoja nowa firma w Anglii będzie potrzebowała brytyjskiego numeru konta, a nie jesteś rezydentem UK warto rozpocząć swoje poszukiwania w ofercie tych banków.

Może zainteresują Cię również informacje o tym jak wynająć wirtualne biuro w UK.

Korzystanie z konta firmowego w Anglii

Konto bankowe w Anglii dla spółki  Ltd, jeżeli chodzi o koszty utrzymania konta czy oprocentowanie, jest na podobnym poziomie co w Polsce. Nie ma również większych problemów z dostępem online. Znaczące różnice w kosztach wystąpią przy okazji przelewania środków z i do Polski – niektóre banki potrafią srogo sobie za to policzyć. Zwróćcie więc na to uwagę, bo może się okazać, że po podliczeniu wszystkich kosztów całe przedsięwzięcie okaże się nieopłacalne.

Zapoznaj się także z obowiązkami dyrektora spółki Limited.

Masz lub chcesz założyć spółkę LTD w Anglii?

Kliknij poniżej i sprawdź więcej informacji:

Załóż spółkę LTD  Księgowość spółki LTD

Was this article helpful?

Powiązane informacje