Kiedy rejestrować spółkę LTD do VAT w Anglii

Kiedy rejestrować spółkę LTD do VAT

Na forach internetowych można spotkać się z pytaniem – kiedy rejestrować spółkę LTD do VAT w Anglii. Prowadzimy księgowość w UK dla firm i w tym artykule dzielimy się naszym doświadczeniem i więdzą na ten temat.

Czy moja firma musi rejestrować się do VAT?

Nie każda firma musi zostać płatnikiem podatku VAT w Anglii, przede wszystkim ze względu na wysokie progi podatkowe w Anglii dotyczące obowiązkowej rejestracji do VAT. W Polsce przedsiębiorca jest zwolniony z rejestracji VAT do kwoty 150 tys. PLN sprzedaży opodatkowanej. W Anglii natomiast próg ten wynosi 85 tys GBP, co daje nam w przybliżeniu kwotę 500 tys PLN.
Jeśli więc prowadzisz firmę, której sprzedaż nie przekracza 85 tys GBP – nie będziesz musiał rejestrować się do VAT GB.

Sprawdź również informacje na temat następującej konfiguracji: firma w UK a VAT płacony w Polsce.

Kiedy rejestrować spółkę LTD do VAT w Anglii?

Jak już wspomniałem powyżej, każdy biznes powinien zarejestrować się do VAT w Anglii po przekroczeniu obrotu podlegającego opodatkowaniu VAT  (VAT taxable turnover) w wysokości 85 tys GBP w okresie 12 miesięcy lub w momencie gdy wiemy, że ten próg przekroczymy. Zatem każda sprzedaż (usług, towarów), która nie jest zwolniona z VAT wlicza się do progu rejestracji do VAT w Anglii.  Termin 12 miesięcy nie ma „sztywno” ustalonych ram czasowych, jak np rok podatkowy, czy rok rozliczeniowy spółki. Jest to okres 12 miesięcy, w których suma obrotów przekracza kwotę 85 tys GBP.

Do VAT można również zarejestrować się dobrowolnie nie przekraczając kwoty VAT taxable turnover w wysokości 85 tys GBP.

Większość rejestracji można przeprowadzić online, ale polecam skorzystanie z usług doświadczonych doradców.
Należy pamiętać, że aplikacje o numer VAT w Anglii są weryfikowane w urzędach w zawiązku z możliwością nadużycia, wyłudzania zwrotów VAT – jest to częsta praktyka w Anglii. W związku z tym aplikacja przebiega odmiennie od aplikacji składanej w Polsce i urząd musi widzieć konkretne przesłanki oraz mieć potwierdzenie rzeczywistego prowadzenia biznesu aby nadać numer VAT dla naszego biznesu. Dla nowych spółek nie prowadzących żadnej działalności często bywa trudno o numer VAT GB.

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy wstępnie na pytanie – kiedy rejestrować spółkę LTD do VAT w Anglii. Tematy związane z VAT są bardzo obszerne i na pewno poświęcimy im więcej miejsca w naszej Bazie Wiedzy. Jeżeli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu z nami.

Może zainteresować Cię również artykuł, w którym tłumaczymy pokrótce jak zarejestrować spółkę Ltd w UK krok po kroku.

 

Masz lub chcesz założyć spółkę LTD w Anglii?

Kliknij poniżej i sprawdź więcej informacji:

Załóż spółkę LTD  Księgowość spółki LTD

Was this article helpful?

Powiązane informacje