Polskie konto bankowe dla spółki Ltd w Anglii

Czy można otworzyć polskie konto bankowe dla spółki Ltd w Anglii?

Tak, można wykorzystać polskie konto bankowe dla spółki Ltd w Anglii. Dla rezydentów Polski cała procedura jest stosunkowo prosta i niedroga oraz pozostaje jednym z najbardziej oczywistych rozwiązań biorąc pod uwagę core biznesu, faktyczne miejsce przebywania czy łatwość w dostępie do środków. Brytyjska spółka Limited – polskie konto bankowe dla spółki Ltd pozostaje praktycznym rozwiązaniem.

Procedura otwarcia konta dla spółki Ltd

Większość banków posiada w ofercie taki punkt. Tendencja jest wręcz taka, że kolejne banki dla niektórych Klientów umożliwiają korzystanie z jednego rachunku w obrębie UE. Fakt ten sprawia, że jeśli tylko procedura rejestracji naszego podmiotu jest w dobrych rękach, wszystkie dokumenty będą nam dostarczone w oryginale- otwarcie konta bankowego to czysta formalność.

Niezbędne dokumenty do otwarcia konta bankowego w Polsce dla spółki zagranicznej

Większość banków wymaga tzw. apostille czyli uzyskanie pieczęci nadawanej przez brytyjski urząd, celem posługiwania się nimi w państwach, które są stroną konwencji haskiej z 1961 r. o zniesieniu wymogu legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych. Ponadto potrzebny będzie dowód osobisty, adres mailowy, by już po 24 godzinach po przesłaniu dokumentów do banku można wystawić pierwsze fv.

Ile się czeka na uzyskanie apostille?

Jednym z ważnych dokumentów dla podczas prowadzenia firmy w Anglii jest apostile. Procedura nadania apostille trwa zazwyczaj od 2- 4 tygodni zanim przyjdzie do Polski. Są oczywiście serwisy, które reklamują się jako ekspresowe. Za każdym razem jednak, jeśli dana firma chce zalegalizować dokument celem posługiwania się nimi w innym Państwie, musi w oryginale (nie mailowo) przedłożyć je w urzędzie brytyjskim.

Czy można otworzyć konto bankowe dla spółki Ltd w Polsce bez apostille?

Tak. Otwarcie konta bankowego w Polsce dla spółki Ltd bez apostille jest jak najbardziej możliwe, choć tylko niektóre banki dają taką możliwość. Z uwagi na dynamiczne zmiany w polityce bankowej, najlepiej w tym wypadku kontaktować się z osobami posiadającymi takie rozwiązania, bądź firmami, które budzą nasze zaufanie i pomogą nam w otwarciu takiego rachunku. Banki, których ofertę warto sprawdzić, jeśli zależy Wam na czasie to: Ing, Bnp Paribas, Mbank. Prawdopodobnie wystarczą przysięgłe tłumaczenie dokumentów, The Companies Act 2006.

Może zainteresuje Cię również temat wirtualnego biura w UK.

Masz lub chcesz założyć spółkę LTD w Anglii?

Kliknij poniżej i sprawdź więcej informacji:

Załóż spółkę LTD  Księgowość spółki LTD

Was this article helpful?

Powiązane informacje