Rejestracja spółki Ltd krok po kroku

Przedsiębiorcy poszukują w internecie szybkich rozwiązań i konkretnych, zwięzłych informacji. Chcą w krótkim czasie poznać odpowiedz na nurtujące ich skomplikowane pytania. W efekcie wiele osób zadaje pytanie jak wygląda rejestracja spółki Ltd krok po kroku? Chcąc wyjść na przeciw, przygotowaliśmy artykuł, który „w pigułce” przedstawia proces zakładania brytyjskiej spółki Ltd.

Chcesz otworzyć firmę w Anglii? <— Kliknij w link i zobacz więcej konkretnych informacji na stronie OakandBerry.com

Otwarcie spółki Limited w Anglii jest stosunkowo proste jeśli porównamy  to do polskiej spółki z o.o. Nie trzeba biegać po sądach, notariuszach, wpłacać czy wnosić kapitału zakładowego. Jej powołanie trwa 24 godziny. Jednak nie oznacza to, że otwarcie spółki Limited jest łatwiejsze od zarezerwowania „biletu lotniczego”.

Należy mieć na uwadze też to, że nie każdy biznes można zarejestrować co wyjaśniamy w artykule: kto może założyć firmę w Anglii.

Rejestracja spółki Ltd krok po kroku

8 prostych etapów

1. Skonsultuj się ze specjalistą

Skonsultuj się ze specjalistą. Opisz mu dokładnie swoją sytuację biznesową, zadaj wszystkie pytania. Niezależnie czy jesteś początkującym, młodym czy bardziej doświadczonym przedsiębiorcą. Konsultacja księgowa ze specjalistami znającymi przepisy w PL i UK pomoże lepiej zaplanować otwarcie swojego biznesu w Wielkiej Brytanii. Ważne, abyś utwierdził się w przekonaniu, że otwarcie firmy w Anglii to rozwiązanie dobre również dla Ciebie. Ustal dokładnie jakie obowiązki ma dyrektor brytyjskiej spółki Ltd.

2. Sprawdzamy zaświadczenia i certyfikaty

Ustal czy są Ci potrzebne dodatkowe zaświadczenia czy certyfikaty – np. numer VAT EU lub certyfikat rezydencji podatkowej spółki.

3. Siedziba

Zapewnij nowej spółce siedzibę na terenie Wielkiej Brytanii. Tylko wtedy spółka może rozliczać i płacić podatki na terenie Zjednoczonego Królestwa. Może zainteresować Cię wirtualne biuro w Anglii, które jest szybkim i tanim rozwiązaniem.

4. Kapitał zakładowy spółki Ltd

Ustal kapitał zakładowy spółki Ltd. Nie ma minimalnej kwoty wartości udziału, czy też ilości udziałów. Często wybieranym wariantem jest ustalenie wartości udziału na 10 GBP, co przy 100 udziałach w całości daje kwotę 1000 funtów. Wartość udziału może być nawet na poziomie 1 funta. Nie ma obowiązku wpłaty pieniędzy na konto, ponieważ kapitał jest deklarowany.

5. Rejestracja spółki Ltd online

Do otwarcia spółki są potrzebne podstawowe dane z dowodu osobistego. Rejestracja spółki odbywa się online – teoretycznie można próbować samemu przejść przez proces rejestracji, praktycznie robiąc to pierwszy raz narażamy się na wiele wpadek, których „naprawa” może zająć trochę czasu i pieniędzy. Najsprawniej zlecić to zaufanej księgowej.

Więcej informacji znajdziesz w dziale: księgowość w Anglii.

6. Dokumenty potwierdzające rejestrację spółki Ltd

Po 72 godzinach (często już następnego dnia) od wysłania aplikacji do Companies House, drogą elektroniczną przychodzi zestaw dokumentów – certificate of incorporation oraz memorandum of association. Jest to potwierdzenie rejestracji spółki – od tego momentu można wystawiać wszystkie faktury itd.  Po 5 dniach od rejestracji na adres spółki wysyłany jest authentication code. Po około miesiącu na adres spółki przychodzi numer UTR, nadany przez HMRC. Warto dodać, że wszystkie dokumenty są własnością dyrektora spółki, a księgowość potrzebuje niektórych z nich do rozliczeń – dobry księgowy wie jakich, a jeśli i Ty potrzebujesz tej wiedzy zapytaj nas.

7. Konto bankowe dla spółki Ltd

Konto bankowe dla spółki Ltd. Po otwarciu rachunku bankowego w Polsce, Anglii czy gdziekolwiek indziej na świecie, spółka może wystawić pierwsze faktury.

8. Potrzebne zaświadczenia i certyfikaty

Dopiero po otwarciu spółki można aplikować o przyznanie europejskiego numeru VAT-u, certyfikat rezydencji podatkowej ect. Na stronach urzędowych UE można sprawdzić czy numer VAT nadany przez Państwo Członkowskie jest aktywny.

Chcesz założyć spółkę LTD w Anglii?

Kliknij poniżej i sprawdź więcej informacji:

Załóż spółkę LTD

 

Was this article helpful?

Powiązane informacje