UTR – czym jest i gdzie go znaleźć?

UTR to w Anglii nic innego jak numer podatnika nadawany przez brytyjski Urząd Skarbowy (HMRC). Jest on automatycznie wysyłany do podatnika, gdy zarejestruje się on jako osoba samozatrudniona lub, gdy założy spółkę LTD (Limited Company).

Czym jest UTR?

Każda firma w Anglii – obojętnie, czy jest to mała jednoosobowa działalność gospodarcza, czy też spółka – posiada numer UTR, czyli Unique Taxpayer Reference. Składa się on z 10 znaków, często z literą K na samym końcu. W Anglii jest znany jest on również jako Tax Reference.

Do czego potrzebny jest UTR?

Jeśli chcesz, aby Twoja firma w UK mogła rozliczyć się z podatku, niezbędny będzie numer UTR. Swój indywidualny Unique Taxpayer Reference otrzymujemy od HM Revenue & Customs po rejestracji firmy i będziemy go potrzebowali przy każdym kontakcie z HMRC.

Gdzie znaleźć UTR?

W przypadku, gdy nie możesz zlokalizować swojego numeru UTR zajrzyj na swoje ubiegłoroczne rozliczenia podatku. Unique Taxpayer Reference znaleźć można również na innych dokumentach, które otrzymujemy od HMRC. Numer znajduje się także na Twoim wirtualnym koncie brytyjskiego Urzędu Skarbowego.

Interesuje Cię rejestracja firmy w UK?

Skontaktuj się z nami, a wytłumaczymy krok po kroku, kto może założyć firmę w UK, jak to zrobić, jakie dokumenty są potrzebne etc.

Was this article helpful?

Powiązane informacje