Wirtualne biuro w Anglii

Wirtualne biuro w Anglii

W jakim mieście otworzyć wirtualne biuro w Anglii?

Usługa wirtualnego biura, czyli virtual office jest usługą niezwykle popularną wśród przedsiębiorców, których interesuje rejestracja firmy w UK. Na jednej ulicy, w szczególności Londynie potrafi być zarejestrowanych po kilkaset a nawet kilka tysięcy firm, co nikogo już nie dziwi. Różnice w cenach wirtualnego biura oprócz jakości świadczonych usług, wynikają przede wszystkim z miejsca,  w którym nasze biuro jest zlokalizowane. Cena za wirtualne biuro w Londynie będzie oczywiście dużo wyższa aniżeli zlokalizowanym nieopodal Hatfield. Wybór miasta na nasze biuro, warto poprzedzić pytaniem czy adres naszej firmy ma jakikolwiek znaczenie dla naszego Klienta? Jeśli nie, spokojnie można szukać tańszych rozwiązań, dalej od Londynu.

Oferty wirtualnego biura w Londynie dostępne na polskim rynku

Ofert firm pośredniczących w usłudze wirtualnego biura jest na polskim rynku cała masa. Podobnie jak w innych branżach, ich zróżnicowanie jest bardzo duże. Można znaleźć firmy, które oferują pełen pakiet w przystępnej cenie – obsługa korespondencji, odbieranie telefonów, skanowanie dokumentów firmowych w czasie rzeczywistym, możliwość skorzystania z salki spotkaniowej. Oczywiście dla wielu przedsiębiorstw taka usługa jak odbieranie telefonów jest niepotrzebna, choć warto o tym pamiętać. Brytyjski numer telefonu może się przydać przy okazji ubiegania się o różne pozwolenia, certyfikaty (np. Certyfikat Rezydencji Podatkowej). Czasem urzędnik chce skontaktować się z właścicielem firmy, który przebywa poza UK i warto mu to ułatwić.

Wirtualne biuro w Anglii – koszt utrzymania

Koszty wynajmu wirtualnego biura w Anglii wahają się między 100- 350 GBP (600 – 2000zł) rocznie w pakiecie podstawowym, które obejmują obsługę wysyłanie i skanowanie na nasz adres każdej korespondencji, która przychodzi na nasz adres firmy w Anglii. Do tego warto doliczyć koszty księgowości w UK.

Osoby, które czytają ten artykuł interesują się także tematami związanymi z zakładaniem spółki Ltd w UK. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: Rejestracja spółki Ltd krok po kroku.

Sprawdź także korzyści jakie daje spółka Ltd

Masz lub chcesz założyć spółkę LTD w Anglii?

Kliknij poniżej i sprawdź więcej informacji:

Załóż spółkę LTD  Księgowość spółki LTD

Was this article helpful?